Zdjęcia » Podróże

Podróże, bardzo lubię podróże te małe i te duże. Warto wyjechać choćby na kilka dni i nie trzeba daleko wystarczy zmienić otoczenie - coś zobaczyć, kogoś poznać, z kimś porozmawiać, coś przeżyć. Zobaczyć jak inni ludzie żyją, czymś się zachwycić i czemuś dać się zaskoczyć. Na wyjazdach zawsze coś ciekawego się dzieje wystarczy mieć oczy otwarte. Czasami zaskoczenie bywa ogromne - można trafić do zupełnie innego świata. Bywa tak, że samochodami jeżdżą po drugiej stronie jezdni, a bywa i tak, że jeżdżą gdzie chcą i jak chcą - pod prąd czy po chodnikach, a policjant stoi i nie dość, że nie reaguje to jeszcze pozdrawia i pomaga przejechać. Warto poznawać inne kultury - zejść z głównych turystycznych szlaków i zobaczyć jak tam jest na prawdę. Przynajmniej spróbować pójść na rynek, czy do małego lokalnego sklepiku, wypić kawę w małej knajpce wśród "tubylców" :-) Czasami wystarczy uśmiech, drobny gest czy pozdrowienie aby poczuć się jak swój w sklepie za rogiem czy małej rodzinnej restauracji. Warto porozmawiać z ludźmi - z kilku słów można dowiedzieć się o wiele więcej niż z niejednego przewodnika np że miasto w Chinach, które zamieszkuje 4.5 mln ludzi to według mieszkańca to małe prowincjonalne miasteczko czy jak jest 24 st. C w cieniu to jest zima i w tym czasie nie ma w sklepach T-shirtów. W każdej galerii postaram się opisać co mnie zaskoczyło a co zachwyciło w różnych odwiedzanych miejscach. Dorzucę też kilka praktycznych informacji na temat ciekawych miejsc na jakie trafiłem czy uwag na temat transportu czy sposobu w jaki się przygotowuję do wyjazdów.

Dla fotografów mam taką uwagę zawsze przed wyjazdem sprawdzam na mapach (np Google), które miejsca, o której godzinie warto sfotografować - gdzie będzie słońce i czy warto jechać w dane miejsce rano czy wieczorem. Nie przygotowuję się szczegółowo i drobiazgowo bo wolę na miejscu trochę zaimprowizować tak aby fotografowanie nie przesłoniło całej przyjemności z podróżowania. Bo jak wiadomo każdy fotograf to zakała wycieczki :-) dlatego czasami warto schować aparat i po prostu cieszyć się miejscem czy widokiem.

Fotografia podróżnicza, podróże po Świecie: Tunezja, Egipt, Maroko, Chiny, Tajlandia, Indonezja, Bali, Wenezuela, Galapagos, Ekwador, Włochy, Grecja i wyspy greckie: Kreta, Zakynthos, Santorini, Rodos Simi. Poniżej w galeriach można zobaczyć zdjęcia z wycieczek i moich (i nie tylko moich) podróży, a na tych zdjęciach ciekawe miejsca, ludzie, krajobrazy, góry, rzeki, jeziora, pustynie, miasta, wsie, hotele, plaże, morza, nurkowanie, zwierzęta, rośliny. Fotografia krajobrazowa i krajoznawcza.