Foto-Blog


Wyprawa fotograficzna do Norwegii

Kilka dni w Norwegii to zdecydowanie za mało aby coś zobaczyć, ale wystarczająco aby się w tym kraju zakochać... Gdyby nie klimat to pewnie wszyscy, którzy tam byli już by się tam przeprowadzili.... Ja chyba zachorowałem na Norwegię....

    

Zdjęcia z Norwegii

 

Fiordy, góry, potoki, wodospady, rzeki, krajobrazy... a wszystko w pierwotnej nie zmienionej formie... prawie nie widać ingerencji człowieka... Czysta "nieskażona ludźmi" przyroda... Pusto i dziko... Jak ktoś lubi takie klimaty to poczuje się jak w niebie. 

Pogoda w Norwegii

Pogoda to osobny temat - jak to mówią Norwegowie: "Nie ma złej pogody - jest tylko złe ubranie" :-) i to się sprawdziło w 100%. Zmienność pogody jest niesamowita, chmury pojawiają się na wysokości ziemi praktycznie w ciągu kilku minut... mrzy, pada, leje deszcz, a za chwilę chmura przechodzi i pojawia się słońce - pięknie świeci i ogrzewa. I tak w kółko np 10 razy dziennie. Albo jak się zaciągnie to mgła, mrzawka i mocniejsze opady przez cały dzień. Ale to nikomu nie przeszkadza... dobre buty, spodnie, kurtka i w góry!

 

Prezentacja zdjęć z Norwegii