Galeria zdjęć » Wakacje na Zakynthos

Zakynthos - wyspa grecka - piękne widoki, niesamowita przyroda, krajobrazy, góry, plaże, morze, klify, jaskinie, żółwie... Warto wynająć małą łódź i popłynąć do błękitnych jaskiń i do zatoki wraku. Warto wynająć samochód i pojeździć po tej niewielkiej ale za to dość górzystej wyspie. Jeżeli ktoś lubi naturę to polecam Zakynthos na wakacje!

Plaża wraku Navagio, Zakynthos

Plaża wraku Navagio, Zakynthos

Plażę wraku (czy zatokę wraku) warto też sfotografować z góry. Z plaży się nie da wdrapać do góry więc warto przyjechać w to miejsce jeszcze raz. Można przejść górą klifu na punkt widokowy i zrobić jedno zn najbardziej klasycznych zdjęć w Grecji. Informacja dla fotografujących: warto przyjechać około 13 (na plaży nie będzie cienia) lub o zachodzie słońca.

Greckie kutry rybackie

Greckie kutry rybackie

Klasyczny widok w Grecji - niesamowicie kolorowe kutry rybackie. Nie potrafię się oprzeć i zawsze je fotografuje. Dla mnie jest to kultowy widok! Kolory i świadomość, że te małe łupiny walczą codziennie z potęgą morza, robią na mnie olbrzymie wrażenie.

Pamiątki z Zakynthos

Pamiątki z Zakynthos

Plaża, morze, muszle... Wyspa Zakintos (Zakynthos) to świetne miejsce na wakacje i relaks na plaży. Wyspa nie jest duża więc spokojnie można zwiedzać ją bez pośpiechu i nigdzie się nie spiesząc podziwiać widoki i przyrodę.

Wrak na plaży, Zakynthos

Wrak na plaży, Zakynthos

Plaża wraku lub zatoka wraku - wysokie, niedostępne klify i plaża ukryta w głębokiej zatoce, a na środku plaży leży wrak. Zastanawia mnie niesamowite ułożenie statku - praktycznie centralnie na środku plaży w idealnym miejscu, jakby ktoś dokładnie zaplanował jak ma to wyglądać... Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc w Grecji!

Klify i jaskinie na Zakynthos

Klify i jaskinie na Zakynthos

Jedna z głównych atrakcji turystycznych na Zakintos - Błękitne Jaskinie (Blue Caves). Przed trzęsieniem ziemi w 1953 r. były znacznie większe ale i tak teraz wywierają olbrzymie wrażenie! Piękna natura, niesamowite skały, błękitna (lazurowa) woda... Trzeba to zobaczyć - zdjęcia nie pokazują całego piękna....

Ryba po grecku

Ryba po grecku

To taka prawdziwa ryba po grecku czyli Fresh Fish. Świeża bo prosto z wody i bardzo, bardzo dobra! Warto zatrzymać się w tawernie przy porcie rybackim (np. Agios Nikolaos) i zjeść taki specjał!

Atrakcje turystyczne na Zakintos

Atrakcje turystyczne na Zakintos

Jedna z najbardziej zaskakujących atrakcji - przejście na wysepkę po mostku i relaks na małej plaży.

Agios Sostis

Agios Sostis

Bardzo mała wyspa z totalnym klimatem i super miejsce do pływania z maską - nie ma chyba lepszego w okolicach Laganas czy Kalamaki. Woda bardzo przejrzysta a na dnie mini rafa koralowa.

Niebieskie groty, błękitne jaskinie

Niebieskie groty, błękitne jaskinie

Niebieskie groty, błękitne jaskinie, niebieskie jaskinie, błękitne groty.... po prostu Blue Caves - a tak na prawdę to powinny się nazywać lazurowe lub turkusowe... kolor wody i odbicie tego koloru na skałach zachwyca!

Prawdziwy Grek z krwi i kości

Prawdziwy Grek z krwi i kości

Rejs do błękitnych jaskiń, starą łodzią rybacką z bardzo miłym Grekiem. Jaskinie robią wrażenie, kolor wody jest nie do opisania a po drodze jeszcze chwila na kąpiel się znalazła.

Żółw morski (Caretta Caretta)

Żółw morski (Caretta Caretta)

Jest! Jest ! Jest! Długo wypatrywany ale się pojawił - nawet kilka ale ten był najbliżej i ładnie pozował. Zazwyczaj wynurzają głowę nabierają powietrza i znikają, a ten ładnie krążył i pozował :-) Piękny zwierzak i to na prawdę kawał żółwia!

Wiatrak, półwysep Skinari

Wiatrak, półwysep Skinari

Półwysep, dwa wiatraki, zejście po schodach do morza, można się wykąpać i można wynająć łódź żeby popłynąć do błękitnych grot - bo te wiatraki są praktycznie nad grotami. Jest też restauracja... ale poza ładnym widokiem... menu nie zachwyca...

Kalamaki Zakintos

Kalamaki Zakintos

Skała przy plaży - ja się dopatrzyłem w tej skale żółwia, który wchodzi do morza...

Plaża Kalamaki, Zakynthos

Plaża Kalamaki, Zakynthos

Wąska plaża która można przejść z Kalamaki do Laganas. Na tej plaży żółwie morskie w nocy składają jaja więc po zmroku wstęp na plaże jest zakazany.

Wenecka architektura na Zakynthos

Wenecka architektura na Zakynthos

Pomimo trzęsienia ziemi w 1953 roku, które zniszczyło większość budynków na wyspie można jeszcze znaleźć pozostałości 300-letniego panowania Wenecjan.

Błękitne Groty, Zakynthos

Błękitne Groty, Zakynthos

Błękitne Groty (Blue Caves) znajdują się na północnym wybrzeżu wyspy, w pobliżu przylądka Skinari. Są jedną z największych atrakcji na Zakynthos. Warto wybrać się na około godzinny rejs łodzią aby zobaczyć te niesamowite miejsce z bliska.

Zabytki na Zakynthos

Zabytki na Zakynthos

Zakynthos (Zante) - piękna grecka wyspa na Morzu Jońskim. Niestety nie ma zbyt wiele zabytków ponieważ w sierpniu 1953 roku potężne trzęsienie ziemi uszkodziło ponad 90% budynków na wyspie ale za to przyroda jest niesamowita i wg mnie warto skupić się na niej w trakcie zwiedzania wyspy.

Gniazda żółwi morskich (Caretta caretta)

Gniazda żółwi morskich (Caretta caretta)

Żółwie morskie, Karetta (Caretta caretta), składają jaja na plaży w okolicach Laganas na Zakynthos. Z takich małych jaj po dwóch miesiącach wyklują się małe żółwie i jak uda im się dotrzeć do wody to mogą dorosnąć do 1.2 metra długości i osiągnąć ponad 100 kilogramów wagi.

Zatoka Wraku

Zatoka Wraku

Zatoka wraku (Navagio) to plaża, która jest nie tylko wizytówką wyspy, ale i całej Grecji. Jest uważana za jedną z najpiękniejszych plaż świata. Zadziwił mnie fakt, że wrak jest tak idealnie położony - centralnie na plaży... natura potrafi! Plaża dostępna jest tylko z wody więc aby wykąpać się i poopalać trzeba przypłynąć łodzią.

Ostry seks przy plaży

Ostry seks przy plaży

Ciepło, słonecznie, prawie lato, wakacje i odprężenie, a to wiadomo, sprzyja miłości.... niektórzy nie potrafili się powstrzymać :-)

Wysepka Agios Sostis

Wysepka Agios Sostis

Mała wyspa Agios Sostis (Cameo Island) niedaleko Laganas. Na wyspę wchodzi się po kładce i tak na prawdę trafia sie do innego świata. Cisza spokój, mała zatoczka, Totalny Chillout - atmosfera i muzyka, która się leniwie sączy z głośników. Plaża maleńka ale niesamowicie piękna. Można poczuć się jak w raju lub na karaibach a to Zakynthos! Do tego ten wystrój - niby tylko biały materiał, który delikatnie powiewa na wietrze.... od razu mi się skojarzyło z Magnificent U2

Laganas Zakynthos

Laganas Zakynthos

Jak ktoś chce imprez, zabaw i rozrywek zarówno na plaży jak i w nocy to tylko do Laganas

Naturalne kryształy

Naturalne kryształy

Kwarcowe kryształy wypłukane ze skał na wybrzeżu Zakynthos. Trzeba uważać bo czasami taki szklany jeż wystaje z pod piasku na plaży....

Zatoka Laganas, płytka i ciepła

Zatoka Laganas, płytka i ciepła

Plaże Zatoki Laganas upodobały sobie do składania jaj chronione żółwie morskie (Caretta-Caretta). W czerwcu i lipcu nocami plaże są zamknięte bo żółwie wychodzą z wody aby na plaży składać jaja. A w ciągu dnia przy odrobinie szczęścia można zobaczyć w wodzie te pływające olbrzymy!

Zwiedzanie Zakynthos, port Agios Nikolaos

Zwiedzanie Zakynthos, port Agios Nikolaos

Port Agios Nikolaos na Zakynthos - tu warto wynająć łódź i popłynąć do błękitnych grot (Blue Caves). My płynęliśmy klasyczna grecką łodzią rybacką. Łódź nie miała kabiny ani zadaszenia co pozwoliło wpłynąć nawet do najmniejszych grot.