Galeria zdjęć » Wakacje w Turcji

Letnie wakacje w Turcji: riwiera turecka, Ölüdeniz i błękitna laguna, Fethiye, góra Babadag i paralotnie. Wąwóz Saklikent to najdłuższy i najgłębszy wąwóz w Turcji. Jeżeli ktoś szuka ciekawych widoków nad i pod wodą i nie przeszkadzają mu kamienie czy skały na plaży to polecam Turcję egejską - dziesiątki małych wysepek, skaliste wybrzeże, małe plaże w zatoczkach, ciepłe i lazurowe morze, a pod wodą prawie rafa koralowa. Jeżeli macie pytania - zapytajcie - chętnie odpowiem!

Samolot na lotnisku

Samolot na lotnisku

Mam nadzieję, że nasz samolot będzie trochę większy :-)

Lotnisko w Gdańsku

Lotnisko w Gdańsku

Jeszcze chwila i lecimy do Turcji.

Lot do Turcji

Lot do Turcji

Trzy godziny z Gdańska do Dalaman w Turcji - chwila moment i już :-) Jaki ten Świat jest mały... Litewskie linie lotnicze Small Planet :-)

Sierpień w Turcji

Sierpień w Turcji

Sierpień w Turcji dla mnie jest jednak za gorący. Ponad 40 stopni w cieniu... Ciężko się ruszyć gdzieś dalej od morza, a szkoda bo wiele ciekawych miejsc do zwiedzania... Trzeba tam pojechać kiedyś pod koniec września...

Witamy w Turcji

Witamy w Turcji

Pamiątki z Turcji różnego rodzaju: słodycze, biżuteria, apaszki, czapki, kapelusze, ręczniki, lampki, kubeczki, fajki wodne, gadżety, figurki, czaszki... Dla każdego cos miłego - ja mam taką czachę :-)

Hotel w Oludeniz

Hotel w Oludeniz

Hotel Marcan Resort w Oludeniz - fajny hotel lekko na uboczu ale blisko centrum, idealny dla rodzin z dziećmi.

Hotele w Turcji Egejskiej

Hotele w Turcji Egejskiej

Nie widziałem tu bloków i olbrzymich hoteli - przynajmniej nie w Oludeniz. Jeżeli komuś zależy na tym żeby w kameralnych warunkach spędzić miło czas to polecam. Oczywiście jeżeli szukasz imprezy to bez problemu ją znajdziesz - w mieście przy głównej ulicy jest wiele barów i dyskotek.

Paralotnie w Turcji

Paralotnie w Turcji

Kolorowo i wesoło - piękna plaża świetne warunki do latania na paralotni. Góry wyrastają prosto z morza, a w trakcie lotu można podziwiać krajobrazy riwiery - czego chcieć więcej...

Riwiera Turecka

Riwiera Turecka

Piękne skaliste wybrzeże, a w zatoczkach piękne mniejsze lub większe plaże. Lubię pływać z maską i oglądać życie podwodne dlatego dla mnie to najlepsze miejsce w Turcji.

Słońce to Życie

Słońce to Życie

Ludzie w Turcji Egejskiej są świetni, mają niesamowitą energię i specyficzne poczucie humoru, które akurat mi bardzo odpowiada. W 40 stopniowym upale pracują po 16-17 godzin na dobę (albo i więcej), ale zawsze są uśmiechnięci. Po pracy jeszcze chcą się bawić. I jak tu nie wierzyć, że słońce daje energię do życia?

Ford Consul GT

Ford Consul GT

Piękny i klasyczny samochód. Ford Consul GT czterodrzwiowy sedan, żółty z czarnym matowym dachem - to było kiedyś moje marzenie.

Pamiątki z Turcji

Pamiątki z Turcji

Na deptaku w Oludeniz można kupić wszystko: pamiątki, ubrania, buty, torebki, okulary, telefony, lody, napoje, jedzenie... wszystko

Aligator w hotelu

Aligator w hotelu

Hotele w Oludeniz to małe kameralne obiekty. Idealne do wypoczynku!

Noc na plaży

Noc na plaży

Oludeniz - mała miejscowość turystyczna w Turcji Egejskiej - hotele, restauracje, bary, a w nocy kino na plaży. Foto: https://instagram.com/bart3kkowal/

Zwiedzanie wąwozu Saklikent

Zwiedzanie wąwozu Saklikent

Niesamowite skały i głębokość wąwozu, który zwęża się do wąskiej szczeliny między skałami. Idzie się prawie cały czas potokiem - raz po kostki raz po kolana a czasami woda sięga do pasa - super miejsce!

Paralotnie nad Oludeniz

Paralotnie nad Oludeniz

Oludeniz to jedno z najlepszych miejsc na Świecie do latania na paralotni. Jak nie skorzystać z takiej okazji i nie polecieć? Piękne widoki i wysoka góra tuż przy morzu. Góra Babadag ma 1960 m wysokości i lot z niej trwa od 30 do 50 minut - polecam!

Góra Babadag, szczyt

Góra Babadag, szczyt

Za chwilę będziemy lecieć na paralotni ze szczytu góry Babadag. Jakoś tak dziwnie się czułem jak patrzyłem z tej góry - w końcu to 1960 m nad poziom morza a wybrzeże jest tylko kilka kilometrów stąd. Sam wjazd na szczyt to już były emocje. A teraz trzeba będzie biec do przepaści licząc na to, że się uniesiemy :-)

Plaża w Oludeniz i góra Babadag

Plaża w Oludeniz i góra Babadag

Plaża a nad nią co chwile przelatuje paralotnia - ale nie ma co się dziwić - przecież Oludeniz i góra Babadag to jedno z najlepszych miejsc na świecie aby polatać na paralotni!

Łodzie tureckich rybaków

Łodzie tureckich rybaków

Trzeba mieć wiele odwagi żeby takim maleństwem wypłynąć na morze. Port rybacki w Fethiye, Turcja.

Targ rybny w Fethiye

Targ rybny w Fethiye

Super miejsce dla smakoszy ryb i owoców morza - można kupić świeże ryby, krewetki, kałamarnice i inne owoce morza. Na miejscu są restauracje gdzie zanosi się zakupy i od razu przygotowują posiłek.

Turecka łódź rybacka

Turecka łódź rybacka

Mała turecka łódź rybacka w porcie - Fethiye Turcja.

Fethiye Turcja

Fethiye Turcja

Super pomysł i świetny klimat! Ulica ocieniona kolorowymi parasolami w Fethiye.

Klasyczne motory: Jawa

Klasyczne motory: Jawa

Jawa - to była kiedyś maszyna którą każdy chciał mieć! Piękna klasyczna maszyna!

Stara dzielnica Fethiye

Stara dzielnica Fethiye

Labirynt wąskich i krętych uliczek, chodników, przejść, małych domków, ogródków i schodów na wzgórzu - warto zgubić się w tym innym świecie.

Samochody klasyczne, Fethiye

Samochody klasyczne, Fethiye

Lubie stare samochody, motory, rowery...

Grobowce w Fethiye

Grobowce w Fethiye

Atrakcją turystyczną w Fethiye są licyjskie skalne grobowce i dla mnie dzielnica poniżej grobowców. Dzielnica u podnóża skały jest chyba ciekawsza tylko nie każdy odważy się wejść do labiryntu starych uliczek - a naprawdę warto.

Fethiye, skalny grobowiec króla

Fethiye, skalny grobowiec króla

Warto przyjechać do Fethiye i zobaczyć wykute w skale grobowce. Niektóre z nich powstały 4000 lat temu....

Licyjski grobowiec skalny

Licyjski grobowiec skalny

Licyjski grobowiec skalny w Tloss - ruiny starożytnego miasta licyjskiego w Turcji.

Tloss Turcja

Tloss Turcja

Tloss (Tlos) starożytne ruiny miasta licyjskiego w Turcji. Licyjski grobowiec.

Wycieczka do wąwozu Saklikent

Wycieczka do wąwozu Saklikent

Nazwa wąwozu: Saklikent po turecku oznacza ukryte miasto. Wąwóz ma długość 18 km. Przejść można około 4 km. Dalej trzeba posłużyć się sprzętem alpinistycznym i nurkowym bo skały zbliżają się do siebie i ma się wrażenie że to nie wąwóz a jaskinia - świetne miejsce! Pierwszy raz udało się go przejść dopiero w 1993 roku.

Wąwóz Saklikent, Turcja

Wąwóz Saklikent, Turcja

Wąwóz Saklikent w górach Taurus to najdłuższy i najgłębszy wąwóz w Turcji i jeden z najgłębszych na świecie. Jego długość to 18 km a głębokość około 300 m.

Plaża w Oludeniz

Plaża w Oludeniz

Niektórzy mówią że to najpiękniejsza plaża Turcji. Wszystkich nie widziałem ale plaża w Oludeniz jest naprawdę piękna!

Zachód słońca, Oludeniz

Zachód słońca, Oludeniz

Rejs na zachód słońca z Oludeniz - niesamowite kolory i widoki!

Lotnisko Dalaman, Turcja

Lotnisko Dalaman, Turcja

Koniec wakacji w Turcji - lecimy do domu...

Lot z Turcji

Lot z Turcji

Powrót z Turcji - lot z lotniska w Dalaman do Gdańska trwa 3 godziny.